Seria: 4-Xtremes – The World Tour
Rok pełen przygód
Mike i Andrea również w nowym roku podróżują swoim Axorem po Ameryce Południowej i wspominają rok pełny wydarzeń.
- 2
- 3
- 5
- 4
Cześć RoadStars, mamy nadzieję, że wszyscy dobrze rozpoczęliście nowy rok.
Jesteśmy obecnie w Cordobie w Argentynie i chcielibyśmy spojrzeć wstecz na przygody, które przeżyliśmy w ciągu ostatniego roku.
Do końca Carretera Austral
Nasz rok rozpoczął się w Bariloche w Argentynie, w drodze na południe. Chociaż przejechaliśmy już część Carretera Austral, region ten wciąż nas fascynuje. Wędrowaliśmy po aktywnych wulkanach i obserwowaliśmy delfiny i lwy morskie na wybrzeżu. Dojechaliśmy do końca legendarnej drogi do małej wioski o nazwie O'Higgins. Stamtąd przez dwa dni płynęliśmy już tylko promem przez fiordy Chile. Niezapomniane przeżycie.
- 1
- 2
- 3
- 5
- 4
- 6
- 7
Na końcu świata
W Punta Arenas uzupełniliśmy nasze zapasy, aby odwiedzić Ziemię Ognistą – tym razem po stronie chilijskiej. Spędziliśmy ponad tydzień w tej odległej dziczy z dala od cywilizacji, podczas gdy jesień pokazała się ze swojej najpiękniejszej strony. W drodze powrotnej z końca świata towarzyszyły nam zaskakujące opady śniegu. Idealne zakończenie tego etapu.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
Burza śnieżna i włamanie
W argentyńskiej prowincji Chubut przez kilka dni nie mogliśmy kontynuować jazdy z powodu gwałtownej burzy śnieżnej. Ale gdy tylko zmieniliśmy prowincję, śnieg zniknął i przywitało nas błękitne niebo. Niestety nasz dobry nastrój popsuła próba włamania do naszego Axora. Naprawa trwała ponad tydzień, ale dzięki wspaniałemu wsparciu dealera Mercedes-Benz Taraborelli udało nam się przywrócić wszystko do porządku.
Ruszamy dalej!
Z nową energią kontynuowaliśmy naszą podróż na północ, aż znów trafiliśmy na Ruta 40, która prowadzi nas przez pustynny krajobraz.
Jak myślisz, jakie zakątki Ameryki Południowej odkryjemy w 2025 roku? Dajcie nam znać w komentarzach!
4-Xtremes – The World Tour.
Andrea i Mike Kammermannowie są w drodze swoim ekspedycyjnym Axorem od czerwca 2020 roku. Od najbardziej wysuniętego na północ punktu Norwegii po Wyspy Kanaryjskie szwajcarskie małżeństwo odwiedziło dużą część Europy i zrobiło sobie wypad do Tunezji. Dystans pokonany na drodze: 83 000 kilometrów!
Przede wszystkim z powodu ograniczeń związanych z pandemią inne cele nie były możliwe do osiągnięcia – aż do teraz: od teraz Andrea i Mike odkrywają Amerykę Południową. Dajcie się zaskoczyć temu, co wydarzy się dalej! Obecna trasa jest drugą, którą Szwajcarzy odbywają swoim Axorem. Już w 2018 i 2019 roku odwiedzili ponad 20 krajów, pokonując ponad 47 000 kilometrów.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 7
- 6
Zdjęcia i wideo: 4-Xtremes
Spodobał Ci się ten artykuł? Daj nam znać!