Seria: 4-Xtremes – The World Tour
Aventură offroad în Brazilia
Între căldură, cascade și peisaje spectaculoase, Mihai și Andrea descoperă Brazilia cu camionul lor Axor.
Salut RoadStars, suntem în continuare în Brazilia și ne îndreptăm spre nord.
Primii 1.000 km vrem să-i parcurgem repede, dar totuși facem două opriri. În Parque Estadual de Vila Velha explorăm formațiuni de gresie care au peste 300 de milioane de ani. Următoarea noastră oprire este Parque Histórico de Carambeí, un muzeu în aer liber dedicat imigranților neerlandezi care s-au stabilit în regiune în 1911.
Apropo, în timpul plimbării prin incintă nu suntem niciodată lăsați din ochi — de o bufniță săpătoare, o specie specială de bufniță care trăiește și cuibărește la sol.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 6
- 5
O răcorire binevenită
După etape lungi de condus ne răcorim din când în când la mici cascade. La peste 35 de grade la umbră, asta e un adevărat lux după-amiaza. Apoi ne îndreptăm mai departe spre nord, în statul Minas Gerais.
Parcurgem zile în șir pe lângă plantații de cafea, pentru că aici se află cea mai mare zonă de cultivare din țară: peste 50 % din cafeaua braziliană (preponderent Arabica) se produce aici.
Pe drum offroad
După un drum lung ajungem în sfârșit pe înălțimile Serra da Canastra. Aici parcurgem cu Axorul traseele offroad înguste din afara parcului național. Drumul este, mai ales la poalele muntelui, extrem de strâmt, motiv pentru care ne punem din când în când la îndoială decizia noastră.
Mai târziu vegetația se rărește însă, iar drumul devine mai lejer. Urmăm traseul până la 1200 m deasupra nivelului mării. și rămânem uimiți de un peisaj complet nou. Cu puțin noroc se pot vedea aici chiar și lupi cu coamă și tamanduă uriașă.
- 7
- 1
- 9
- 2
- 5
- 3
- 4
- 6
O călătorie riscantă
Timp de mai multe zile ne șerpuim prin Serra. De fiecare dată, Mike trebuie să inspecteze podurile înainte să trecem peste ele, pentru că nicăieri nu este indicată vreo limită de tonaj și bănuim că nu trec prea multe camioane pe aici. Doar la un pod ne întoarcem și luăm o altă rută.
Nu îl putem evalua suficient de bine, iar riscul pur și simplu nu merită.
Echipa Risc sau Echipa Precauție – ați fi trecut cu mașina peste pod? Spuneți-ne în comentarii!
Ți-a plăcut acest articol? Spune-ne!